• Załóż swoje konto!
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.
You are here: Home Baza słowa Umysł -> Serce -> Uczynki

Umysł -> Serce -> Uczynki

Email Drukuj PDF

da armataBiblia mówi, że diabeł chodzi wokoło nas jak lew ryczący. To znaczy, że diabelskie pociski są już załadowane i wycelowane w naszą stronę. Potrzebują tylko odpalenia. Dzieje się to przez pychę i chwałę – dwa podstawowe elementy, za którymi kryje się diabeł i przez które otwieramy się na jego działanie.

Podstawowym problemem człowieka jest bałwochwalstwo – stawiamy na piedestale coś, co jest ważniejsze od Jezusa. W tym momencie, ponieważ bałwochwalstwo łączy się z pychą i chwałą, człowiek automatycznie wchodzi pod demoniczną moc. Manifestuje się to chorobami, zmartwieniami, okolicznościami…

Na początku było słowo… Ale słowo samo w sobie nie ma żadnej mocy. Dopiero kiedy przechodzi przez serce, nabiera rangi i otrzymuje moc. Zanim jednak słowo dotrze do serca, przechodzi przez umysł. Im dłużej słowo krąży w umyśle, tym łatwiej przedostać mu się do serca, gdzie eksploduje mocą.

Chrześcijanie mogą bardzo mocno pilnować serca, a tym samym nie zwracać szczególnej uwagi na umysł. Ale Bóg mówi, abyśmy odnawiali się w naszym umyśle. To znaczy, że nie możemy sobie pozwolić na wpuszczenie do umysłu wszystkich myśli, jakie tylko przyjdą nam do głowy. Potrzebna jest weryfikacja. Tymczasem ludzie właściwie nie dbają już, co przychodzi do ich umysłu lub serca. Świat jest do tego stopnia zalany słowem, że trudno cokolwiek weryfikować, zwłaszcza samemu. Bez Ducha Świętego człowiek zdany jest wyłącznie na swoje własne wybory – ale kto stoi za tymi wyborami? Jeżeli na świecie działają dwie siły – Bóg i diabeł, a człowiek jest naczyniem, to znaczy, że posiada coś swojego? Niestety, tak nie jest.

Najczęściej w sercu i umyśle chrześcijanina pojawia się mieszkanka – trochę słowa diabelskiego i trochę Bożego.

Kluczowa jest w tym wszystkim decyzja. Ani diabeł, ani Bóg, sami z siebie nie mogą nic zrobić. Człowiek posiada wolną wolę i to on decyduje czym będzie się napełniał. Dlatego tak ważne jest poznanie, aby wiedzieć dokładnie co do nas przychodzi i kto za tym stoi. Diabeł dąży do tego, aby człowieka spotkała śmierć, Bóg – błogosławieństwo. Cały proces poznania odbywa się w naszym umyśle.

Jeżeli będziemy współpracować z Duchem Świętym, Boże słowo przedostanie się do naszego serca. Wtedy, w modlitwie, następuje odpalenie Bożej mocy. Taki sam schemat wykorzystuje diabeł. Jeżeli jego słowo pojawi się w sercu człowieka, człowiek ten będzie rozsiewał wokół siebie przekleństwo diabła.

Ty wybierasz.

Czwartek, 22 maja 2014 r.